עיצוב חדר ילדים

עיצוב חדרי ילדים היא משימה לא פשוטה, שפע של רעיונות וצבעים, משחקים, רהיטים ועוד. לא פעם החדר משתנה עם הילד ומשחקים או עיצוב שהיו בחדר כבר אינם רלוונטיים יותר. עיצוב חדר הילד חשוב להתפתחותם והתנהגותם של הילדים. חשוב ליצור עבור הילדים מרחב נוח, מוגן ונעים.

עיצוב חדר ילדים מתחיל ברעיון מרכזי של החדר מה אנו רוצים שיהיה בחדר, היכן ימוקם המיטה, השידה כאשר מדובר בתינוקות, היכן יהיו המשחקים ועוד. חשוב ליצור מרחב של שינה ומרחב של משחקים, לא תמיד ניתן לעשות הפרדה מוחלטת לכן חשוב ליצור אזור של משחקים ואזור יותר רגוע עם פחות גירויים  לשינה.

צבע לחדר – אלמנט חשוב לחדר הוא הצבעים שאנו בוחרים לחדר, מומלץ להשתמש בגוונים בהירים שהמשדרים רוגע בחדר, עליהם ניתן לשלב תמונות שהן יותר צבעוניות, קחו בחשבון את צבע הרהיטים שמצד אחד ישתלבו עם הצבעים בחדר ולא יצרו ניגודיות רבה.

חדר ילדים מכיל אינספור דברים, מיטת ילדים, בגדים, משחקים ועוד. חשוב לבחור ריהוט המאפשר אחסון של משחקים, שידת ארונות צבעונית הנוחה לשימוש הילד שבה ניתן לאחסן את המשחקים, ניתן לשלב באזור גם מזרן פעילות לילד המהווה את מרחב המשחקים, לא פעם יש גם אופנים, שולחן וכסאות, בימבה ועוד, מצאו פינה בחדר לכל המשחקים שלא יתפסו את המרחב בחדר. חשוב ליצור בחדר גם פינה שבה הילד יוכל לתלות את הציורים והעבודות שלו, זכרו שהחדר הוא המקום של הילד וחשוב לתת לו מקום לביטוי.

אלמנטים נוספים שניתן להוסיף לחדר הם: ווילונות צבעוניים, מנורת לילה, קישוט למנורת תקרה, התורמים רבות לעיצוב החדר  ואינם הוצאה גדולה.

אם אינכם יודעים כיצד להתחיל תוכלו לבקר במרכזי קניות ולשאוב רעיונות לעיצוב החדר, כמו כן ישנן חברות המתמחות בעיצוב חדרי ילדים, הכול עניין של תקציב.

עיצוב חדרי ילדים היא משימה בעיקר של ההורים, ליצור לילד את המקום הנעים לשהות בו, אך כאש הילד כבר גדול חשוב לשתף אותו בעיצוב החדר ולשמוע את העדפותיו, לבחור  מיטת ילדים נפתחת. לאחר שעיצבתם החדר שבו ונסו לשחק עם הילד, חשבו האם החדר עמוס מדי בגירויים שאינם מאפשרים לילד לשחק, האם החדר משעמם או חד גוני, אם אינכם מרגישים נעים בחדר נסו לברר מה בדיוק מפריע ולשנות בהתאם.

כתיבת תגובה