קורס עיסוי

ההתלבטות איזה תחום לימודים לבחור אינה פשוטה, אנו נתקלים בה בגיל צעיר שאנו מתחילים את דרכינו בתחום המקצועי, אנו יכולים למצוא את עצמנו בפרשת דרכים גם שאנו בעלי מקצוע, אך מבקשים לעשות הסבה. לימודי רפואה משלימה מתאימה לרכוש מקצוע או לעשות הסבה מקצועית. לימודי רפואה משלימה מתאים ללמוד כהרחבת אופקים או כמקצוע שני.

לימודי רפואה משלימה הפכו לתחום החם בשנים האחרונות, אנו עדים לפריחה של מוסדות לימוד המציעים לימודי רפואה משלימה או לימודי עיסוי. ניתן ללמוד קורסי עיסוי, לימודי רפואה סינית, רפלקסולוגיה וכדומה. לימודי רפואה משלימה הינם לימודי תעודה, היתרון שבעת הלימודים נרכש הניסיון ומיד עם סיום הלימודים ניתן לעבוד בתחום.

קורס עיסוי

קורס עיסוי כוללים את הלימוד התיאורטי כגון היסטוריה של התחום, התפיסה הפילוסופית מאחורי שיטת הטיפול, ולימוד חלק מעשי הכולל אבחון וטיפול. לימודי רפואה משלימה עיקרם להעניק לנו את הלכים לטפל במגוון של שיטות טיפול, ולהעניק לנו את הניסיון הרחב ביותר בתחום המעשי של האבחון והטיפול. בעת בחירת בית ספר או מכללה לשם קורס עיסוי חשוב לבחון מהו המשקל הניתן לחלק המעשי בקורס. בעת רישום לבית ספר או מכללה לרפואה משלחימה חשוב לבדוק מיהם המרצים המעבירים את הקורסים, מהו הניסיון שלהם בתחום המעשי ומהו הניסיון שלהם בלימודי רפואה משלימה.

קורס עיסוי דורש תרגול רב במהלך השיעור, חלק חשוב בתרגול הוא לעשות את האבחון הנכון ולהעניק את הטיפול המתאים בהתאם לכל מקרה, לכן חשוב שבעת לימוד קורס עיסוי יערך בכיתות לימוד קטנות, כך יוכל המרצה להעניק את מידת תשומת הלב המרבית לכל תלמיד בכיתה.

קורס עיסוי שונה תחומי לימוד אחרים, לימודי רפואה משלימה. קורס עיסוי מעבר לכך שמעניק מקצוע לחיים, הוא מהווה דרך חיים, התומכת במודעות עצמית ובאורח חיים בריא. התפיסה ההוליסטית של נפש וגוף, המהות של האדם וכדומה. בעת רישום למכללה לשם קורס עיסוי חשוב לשים דגש על המקום אליו אתם נרשמים, האםן האווירה במכללה לוחצת או נעימה, האם המקום מסודר ומאורגן, האם המרצים אדיבים או ממהרים וחסרי סבלנות.

לפני רישום למכללה לשם קורס עיסוי, מומלץ לעשות שיעור ניסיון על מנת להתרשם ממהלך הקורס והמרצה.

בדקו כי המכללה שאליה פניתם אינה רק מלמדת קורס עיסוי אלא שהיא נמצאת בפיקוח של אחד מהאגודות בהתאם לתחום הלימוד. פיקוח על ידי איגוד מקצועות העיסוי למעשה מבטיח רמת לימודים ומסגרת לימודים מקצועית המאפשרת לעסוק בתחום.

תחומי הלימוד של לימודי רפואה משלימה           

קורס עיסוי הינו תחום נרחב. ניתן לרשום לתחום אחד או למספר תחומים, אם הינכם בטוחים לגבי המסלול ניתן להירשם לשיעור דוגמה, או לבחור בקורס אחד וממנו להמשיך להתפתח בכוון המתאים לכם.

 

כתיבת תגובה