דירה להשקעה

בתקופה האחרונה אנו עדים לצמיחה מוגברת של הצעות להשקעה בנדל"ן. בניגוד, או דווקא כהמשך מגמה להשקעה בנדל"ן, בעיקר בדירות, בישראל, בתקופה האחרונה עולות ההצעות להשקעה בנדל"ן בחו"ל – בעיקר בארצות הברית ובגרמניה, אבל לא רק. תמצאו יותר ויותר הצעות להשקיע ברכישת דירה במדינות שונות על מנת להפוך את כספכם למניב.

מה הכוונה כסף מניב?

הכוונה היא שאתם משקיעים סכום מסוים, שהופך בעבורכם לאמצעי להכנסה כספית. הכנסה פאסיבית אם תרצו. 

איך?

אתם רוכשים דירה ומשכירים אותה. אתם יכולים לרכוש דירה בכל עיר בארץ ובעולם, ואתם יכולים לבחור אם להשכיר אותה לשוכרים קבועים לפרק זמן ממושך – פרק הזמן המקובל להשכרת דירה הוא שנה לפחות, או להשכיר את הדירה (או הבית) לפרקי זמן קצרים, לצרכי תיירות בעיקר. במקרה כזה היתרון הוא שהדירה גם עומדת לרשותכם בזמנים בהם היא אינה מושכרת, למשל אם רכשתם דירה באיזור טבריה, באילת או ביוון. 

כמה כסף יש לכם?

כמעט כל סכום יכול להוות סכום התחלתי טוב, ההמשך תלוי רק בכמה אתם רוצים להשקיע ובמה. בסכומים נמוכים תוכלו למצוא אפילו קרקע להשקעה, אבל שימו לב שקרקע להשקעה בישראל היא ברוב המקרים קרקע חקלאית שעדיין לא הופשרה לבניה, המשמעות היא שאתם הולכים להשקיע את כספכם אך לראות תשואה כספית רק בעוד שנים רבות. עו"ד שוקי ג'אנה מסביר, במידה שהחלטתם להשקיע בקרקע חקלאית בדקו היטב את הצפי להפשרתה ולתוכניות הבנייה אם כבר הוכנו. במקרים רבים הקרקע תניב תשואה רק לילדים שלכם ואולי אפילו רק לנכדים שלכם. הם ודאי יודו לכם מאוד, אבל אם אתם רוצים להינות מהכנסות כבר מעתה, אולי תעדיפו לרכוש דירה קיימת או דירה בבנייה שצפויה להיות מאוכלסת בפרק זמן סביר. 

איך קונים דירה בסכום התחלתי נמוך?

אם אתם רוכשים דירה להשקעה ואתם חיים כיום בדירה שברשותכם, או שיש ברשותכם כבר דירה והיא מושכרת, תוכלו לקבל משכנתא בגובה של עד 50% משווי הנכס. משכנתא היא כיום הדרך הכי כדאית לגייס כספים להשקעה. במידה שאין ברשותכם דירה, תוכלו לקבל עד 75% משווי הנכס. 

תשלומי המשכנתא נפרשים לשנים רבות, והם יוכלו להיות מכוסים על ידי שכר הדירה שתקבלו בעבור השכרת הדירה. שימו לב לתנאי ההלוואה, במידה שמדובר בריבית משתנה, סכום ההלוואה עשוי להשתנות עם הזמן. כדאי מפעם לפעם לבדוק את ההבדל בין הריביות שאתם משלמים לריביות במשק. 

איפה לרכוש דירה?

כאמור, העולם גדול ופתוח ואפשרויות ההשקעה בנדל"ן רבות. לקבלת הצעה שמתאימה בדיוק לכם ולצרכים שלכם צרו קשר עמנו ואנחנו נעזור לכם למצוא את הדירה המתאימה לכם.

המאמר בשיתוף פעולה עם שוקי ג'אנה עו"ד נדל"ן

כתיבת תגובה