עורך דין מקרקעין

עסקאות נדל"ן הן תמיד עסקאות שצריך לגשת אליהן בזהירות המירבית, גם אם יש לכם כבר ניסיון בעסקאות קודמות שביצעתם, כל עסקה דורשת בדיקה מעמיקה, שכן יש דברים שונים שיכולים לפסול או לחבל בעסקאות, ובדרך כלל רק עורך דין מנוסה בתחום הנדל"ן יוכל לבדוק היטב את תנאי השטח, לשאול את השאלות הנכונות, לבדוק במקומות הנדרשים ולעלות על בעיות או סימני שאלה מחשידים. 

אם אתם זוג צעיר או אדם יחיד שעושים את צעדיכם הראשונים בתחום הנדל"ן, וקונים את דירתכם הראשונה, חשוב מאוד שתתייעצו עם איש מקצוע. הדירה שאתם קונים עכשיו היא כנראה העסקה היקרה ביותר שביצעתם עד כה בחייכם, והניסיון שיש לכם בתחום עלול לא להספיק כדי להזות את כל הבעיות שעלולות לצוץ ולהתגלות. 

יש הרבה דברים שיש לשים לב אליהם כאשר רוכשים דירה או בית, חשוב לוודא שהבית או הדירה ללא עיקולים, שהדירה רשומה על שם מי שמצהיר על עצמו כמוכר ועוד בעיות שעלולות להתגלות ולהפוך את העסרה למסוכנת או ללא כדאית בעבורכם. 

עורך דין מקרקעין מנוסה בתחום הנדל"ן יוכל לעזור לכם גם בדברים רבים נוספים, כמו: התאמת המחיר הריאלי למחיר המבוקש, הפחתת המחיר שדורש המוכר על סמך סיבות שונות, כמו היטלים הצפויים בהשבחה עתידית, מיקום ועוד. 

תחום המקרקעין הוא תחום מאוד מורכב. זה יכול להיראות קל לרכוש דירה, לשפץ ואולי להשכיר אותה. בפועל, יש להיזהר מאוד בעסקאות נדל"ן, בין אם מדובר בדירה פרטית או משרד או חנות, חשוב לשים לב לכל הסעיפים הקטנים שבחוזה, ולשים לב לכל פרט בעסקה שיכול לטרפד אותה, או להוריד מכם את התשלומים. 

 

עורך דין מקרקעין לשינה שקטה בלילה

כל עסקת נדל"ן מומלץ לבצע בעזרת עורך דין מקרקעין. ללא היוועצות וליווי של עורך דין בתחום המקרקעין יש סיכון שתפלו לעסקה לא כשרה או לא כדאית בעבורכם. 

ישנם עורכי דין המתמחים בתחומים שונים. עורך דין המומחה במקרקעין יודע לזהות את הסוגיות הרלוונטיות בתחום הנדל"ן על הצד הטוב ביותר.

דירות קבלן 

עסקאות של דירה חדשה מקבלן לרוב נחתמות עוד בשלב תכנון הדירה והרבה פני שהדירה מתחילה להיבנות בפועל. 

כאן נכנס אספקט נוסף רב חשיבות לנחיצותו של עורך דין בתחום הנדל"ן. במקרים רבים, הדירה כפי שהיא מוצגת על הנייר אינה דומה מספיק להבטחה כפי שהוצגה על הנייר ודבר זה עלול לגרום לעוגמת נפש רבה אצל רוכשים רבים של דירות קבלן. לעתים דברים שהובטחו לא מתקיימים, לעתים עולים ויכוחים לגבי מה כלול בעסקה ומה דורש תוספת מחיר – למשל – מטבח סטנדרטי מול מטבח משודרג או דלת פלדלת מול דלת רגילה, או התקנת מזגנים. במקרים כאלה עלולים להתגלע מחלוקות בין הרוכשים לבין הקבלן ולכן חשוב שעורך דין מטעמכם ילווה אתכם לאורך כל הדרך – החל מבדיקת החוזה וההבטחות הכלולות בו, עובר לאורך תהליכי ההקמה והביצוע ועד למסירת המפתח.

גם במסירות המפתח עלולות לעלות בעיות כאשר קבלנים אינם תמיד עומדים בזמנים וגוררים את מועד מסירת הדירה. קבלנים לעתים תלויים בקבלני משנה, וכאשר נוצר עיכוב בדרך, הוא עלול להיגרר עד למסירת הדירה.

עורך דין המתמחה בנדל"ן ילווה אתכם לאורך כל הדרך מתחילתו ויסייע לכם בכל בעיה שתצוץ. עיכוב במסירת הדירה עלול לגרום לכם הוצאות גבוהות נוספות כמו הוצאות שכירת דירה לפרק הזמן הזה ואחסון תכולת דירה. ליווי של עורך דין יוכל להביא לכם לחיסכון בהוצאות מיותרות או לקבלת פיצוי כספי מצד הקבלן או המוכר. עורך דין מומחה בתחום הנדל"ן ילווה אתכם לאורך כל הדרך וידאג לזכויות שלכם.

כתיבת תגובה