מה בודקים לפני רכישת רכב יד שניה

רכישת רכב יד שניה היא הוצאה לא מבוטלת, לרוב רכישת הרכב תעשה מולא דם שמוכר את רכבו הפרטי, כך שתצטרכו לגייס את כל הכסף במזומן או לקחת הלוואת מימון לרכב. חשוב לבחור רכב המתאים לתקציב שלכם ולא להתפתות ולרכוש רכב בעל שנתון מתקדם הדורש סכום שאין ברשותכם או לרכוש רכב שהוא ג'יפ כשאינכם יכולים לשלם על ההוצאות השוטפות היקרות. בעת רכישת רכב יד שניה יש לקחת שכלולים רבים שעליהם נרשום במאמר.

אם קניתם רכב עם ניילונים, הסבירות לתקלות היא נמוכה עד אפסית, מעבר  לכך רכישת רכב יד ראשונה או חדש כוללת אחריות למשך השנה ועד שלוש שנים ראשונות. אבל לצערנו המחיר היקר של רכב חדש והביטוחים היקרים, לא מאפשרים לנו לרכוש לעצמנו לרכוש רכב יד ראשונה ומכאן שברכישת רכב יד שניה בשרון יש לבדוק את הרכב היטב לפני הרכישה, לקחת בחשבון הוצאות נוספות, צפויות ולא צפויות, שעליהן נדבר בהרחבה ומה לבדוק לפני שרוכשים רכב יד שניה.

רכישת רכב ובדיקתו

לפני שאתם מתלהבים מהרכב שאתם רואים וכבר מדמינים לכם נוסעים עליו, חשוב ורצוי מאוד להביא את הרכב אל מוסך או מכון רישוי שיבדוק את הרכב ויצביע על הלקויים הקיימים. בדיקת רכב תוכל לשים לכם תמונה מלאה על מצב הרכב, המצב הבלמים, נזילות אם יש, רצועת תזמון ועוד, כך תוכלו ראשית ללמוד על  מצב הרכב ושנית לדעת מהן ההוצאות הצפויות בעתיד הקרוב על הרכב בשל החלפת בלאי או תיקונים. בנוסף כדאי לבקש ספר טיפולים שנעשו ברכב, כך תוכלו ללמוד על מצב הרכב, אן תחזקו וטיפלו בו בזמן ומתי החליפו לו בלמים או רצועת טיימינג.

טסט לרכב

אחת לשנה כל רכב חייב לעבור בדיקה מקיפה לשם חידוש הרישיון. אגרת הטסט נקבעת לפי סוג הרכב ושנתון הרכב ומשתנה עם השנים. כך שאם ברשותכם רכב חדש תשלמו מחיר גבוה וככל שהרכב ישן יותר המחיר ירד. קחו בחשבון שרכב הנמצא מעל 15 שנה על הכביש נדרש להביא אישור תקינות בלמים לטסט. ההמלצה לעשות בדיקת תאורה לרכב לפני הטסט ולבצע טיפול שנתי לפני הטסט כדי  למנוע כישלון של הטסט. אחד הנושאים הנבדקים היום הוא זיהום אוויר. רכב שהשמן בו לא מוחלף יהיה בעל סיכוי לזהם יותר.

ביטוחים

מזל טוב רכשתם רכב אבל רגע לפני שאתם נוסעים, דאגתם לביטוחים. ביטוח רכב כולל ביטוח חובה שאותו יש לשלם, כשמו הוא חובה, ביטוח צד ג' המכסה נזק של הרכב שפגעתם בו, בחלק מהמקרים יש דמי השתתפות, חשוב לבדוק את העלות של דמי ההשתתפות. וביטוח מקיף במידה והרכב שלכם נפגע, חברת הביטוח תתק אותו ואם נגנב תקבלו החזר כספי על הרכב. לרוב אנשים שרוכשים רכבים יד שניה מוותרים על הביטוח המקיף, מאחר שמדובר בהוצאה יקרה מאוד. ביטוח צד ג' הוא ביטוח שאינו יקר ומשתלם לעשות אותו, כך שבמקרה תאונה אתם מוגנים מפני תביעה לתשלום הנזק שיכול להגיע לאלפי שקלים, כמו כן ביטוח צד ג' יכול לכלול גרר כך שאם נתקעתם תקבלו חילוץ מהיר.

כתיבת תגובה